22 відгуків
+380 (67) 318-23-78
Артерик

Декоративна обробка металів. Карбування, гравірування, інкрустація, насічка, лиття, чорніння, оксидування, золочення, сріблення

Декоративна обробка металів. Карбування, гравірування, інкрустація, насічка, лиття, чорніння, оксидування, золочення, сріблення
Декоративна обробка металів.
Декоративна обробка металів може здійснюватися механічним способом (карбуванням, гравіюванням) і нанесення захисно-декоративних покриттів (эмалированием, чорнінням, оксидуванням, золоченням, сріблення, радированием).
Механічним способом
Гравіювання — техніка художньої обробки металу, коли на поверхні металу за допомогою спеціального інструменту — молоточных різців і (або) штихелями гравіруються орнаменти, мисливські або жанрові сцени і т. д. Гравіювання розрізняють площинну (двовимірну) і обронну (тривимірну).
Площинна гравірування— техніка художньої обробки металу без найменшого поглиблення фону (на площині, сфері тощо ). При цьому остаточна художня мета досягається тільки за рахунок філігранної майстерності володіння молоточными різцями і (або) штихелями, т. к. орнамент і (або) мисливські (жанрові) сцени починають жити тільки від правильного поєднання товщин і переходів всіх ліній.
Оброн (обронна гравіювання) — техніка художньої обробки металу при якій молоточными різцями і штихелями гравірується орнамент і (або) мисливські (жанрові) сцени з заглибленням фону.
Інкрустація— врізання в поверхню з дерева, це основний матеріал для такої декоративної обробки (ще раніше застосовувалася кістка), вставок з інших матеріалів (металу, дерева, перламутру). В кістку инкрустировался тільки метал.
Карбування — техніка художньої обробки металу. У збройовому і прикладному мистецтві карбування застосовується для додання орнаменту і (або) мисливським (жанрових) сценам обсягу з допомогою молоточных різців, штихелями і чеканков. Ще один різновид карбування — це виготовлення об'ємних декоративних деталей з листового металу ударами чеканов різного профілю. Карбування також застосовується для правки відлитих деталей і декоративної обробки їх поверхонь. В якості матеріалу використовують листовий метал — золото, срібло, мідь, мельхіор, алюміній.
Всечка— техніка художньої обробки металевих деталей, коли в отгравированные молоточными різцями і підготовлені для всечки зубилъцами і (або) кернами канавки набивається дріт, або цілісний елемент, з наступним вирівнюванням (зачисткою) її (його) з основним фоном.
Лиття— найчастіше застосовується лиття по виплавлюваних моделях. Необхідна форма деталі ліпиться з воску (пластиліну), формується спеціальним способом, з форми виплавляється (усмажується) віск і заливають розплавлений метал. Модель для лиття також може бути зроблена з будь-якого іншого твердого матеріалу (металу, дерева, пластмаси тощо ).
Насічка — техніка художньої обробки металевих деталей, при якій в отгравированные поглиблення (або відразу на поверхню основного металу), з попередньо зробленими спеціальними замками, вбивається пластина або (і) дріт із золота (срібла або іншого металу). Насекаемый метал обов'язково виступає над основним і згодом гравірується і (або) карбується.
Нанесення захисно-декоративних покриттів
Оксидування — остаточна обробка деталей виробу з метою додання їм захисних і декоративних властивостей оксидування буває хімічне і термічне. Сутність процесу полягає в нанесенні на поверхню виробу хімічно стійкою захисної плівки.
Процес гальванічного покриття — являє собою осадження одного металу на інший в середовищі електроліту. Мета таких покриттів — надати виробам певний декоративний вигляд, підвищити їх механічні характеристики.
Позолота — остаточна обробка деталей за допомогою спеціальних хімічних складів, що містять золото, з метою надання їм захисних і декоративних властивостей.
Травлення — декоративна обробка поверхні металу кислотою або хлорним залізом.
Художнє травлення — теж, що травлення, тільки майстер багаторазово, пошарово промальовує пензлем сюжет, створюючи об'ємну, багатопланову картину на металі.
Вороніння — хімічний і (або) термічний процес для додання виробу захисних і декоративних властивостей.
Емалювання — це процес нанесення емалі. Емаль являє собою легкоплавкое складне скло складного складу, призначене для наплавлення на метал. Колір емалей — самий різноманітний і досягається за рахунок введення в сплав відповідних барвників. Розрізняють емалі холодні і гарячі, прозорі і непрозорі.
Інші способи обробки.
Скань (філігрань) — вид ювелірної техніки: ажурний або напаянный на металевий фон візерунок з тонкої, скрученої і прокатаної золотою або срібною дроту. Зернь (грануляція)— ювелірна техніка, напаиваемые на поверхню металу дрібні золоті або срібні кульки.
Золочення (пасічній фон, таушировка) — техніка декоративної обробки металевих деталей, коли на поглибленої частини фону (зі спеціально зробленим замком) набивається і расчеканивается золота дріт невеликого діаметру.
Чорніння — Чернь — сплав срібла, міді, сірки і свинцю, яким заповнюють гравірований на металі малюнок.
Техніка філіграні. — У художній обробці металів особливе місце займає техніка філіграні чи скані (від давньоруського скать — свивать), яка полягає в утворенні складних мереживних візерунків з різної довжини відрізків тонкої дроту, гладкою або крученою, круглою або плоскою. Елементи витонченого візерунку бувають найрізноманітнішими: у вигляді, мотузочки, шнурка, плетіння, ялинки, доріжки, гладі і т. д. В єдине ціле елементи філіграні з'єднуються за допомогою пайки. Часто філігрань поєднують із зерню, що представляє собою дрібні металеві кульки, які напоюють в заздалегідь підготовлені осередку. Зернь створює ефектну фактуру, гру світлотіні, завдяки чому вироби набувають особливо ошатний, вишуканий вигляд.
Матеріалами для філігранних виробів служать сплави золота, срібла, платини, мідь, латунь, мельхіор, нейзильбер. Нерідко філігрань поєднується з емаллю (у тому числі фініфть), гравіюванням, карбуванням. Розрізняють філігрань ажурну і фонову або напайную. Ажурна філігрань — це своєрідний мереживний візерунок з наскрізь проглядається малюнком. Філігрань, напаянная на спеціально підготовлений фон, суцільний (глуха філігрань) або філігранний (ажурний), називається фонової. І ажурна, і фонова філігрань буває плоскою та об'ємною.
Інші статті
  • Як доглядати за дамаської сталлю, катаної, шаблею, козацькою шаблею?Як доглядати за дамаської сталлю, катаної, шаблею, козацькою шаблею?
    У мережі багато різноманітних способів, але це в основному передруку Хорева або переклади з іноземних сайтів. Там описується застосування недоступних для наших широт екзотичних матеріалів зразок порошків зернистістю 8000 або гвоздикового масла
    Повна версія статті
  • ДЕРЕВНІ ПОРОДИ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІДЕРЕВНІ ПОРОДИ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ
    Перевага віддається, в першу чергу, сортами, що відрізняються міцністю і здатністю зберігати форму. До таких сортів деревини можна віднести, в першу чергу, залізне дерево, чорне дерево, ебенове дерево і самшит. Як відомо, деревина здатна вбирати в себе вологу з навколишнього повітря, що створює для майстра деякі проблеми.
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner