22 відгуків
+380 (67) 318-23-78
Артерик

Як доглядати за дамаської сталлю, катаної, шаблею, козацькою шаблею?

Як доглядати за дамаської сталлю, катаної, шаблею, козацькою шаблею?
Враховуючи те, що на наших клинках все ж не традиційна японська полірування до стану прозорості поверхні, можна поступити простіше.
Для запобігання появи плям та іржі КАТЕГОРИЧНО(!) особливо перші пів-року уникати доторкання руками до клинка.
У середньовічній Японії господар меча за дотик голою рукою до клинку міг на цілком законних підставах вбити прикоснувшегося тим же мечем.
Протирати клинок не рідше одного разу в тиждень м'якою ганчіркою (ХБ ) змоченою в звичайному машинному маслі, але не залишати явний шар масла на клинку. Якщо все ж почали з'являтися сірі плями, сліди від пальців їх можна видалити за допомогою так званої "сталевий вати", вона продається в магазинах торгують лаками-фарбами, на авторинках , купити не проблема. Потрібна сама тонка різновид, що нагадує грубу вату.
Шматок цього матеріалу змочуємо тим же машинним маслом і протираємо місця появи плям. Легкий наліт іржі легко видаляється.
Якщо вже в'їлося так що вата не допомагає, тоді беремо наждачний папір зернистістю Р2000 або Р2500, відрізаємо два шматки приблизно 5Х8 см, капаємо на них трохи олії і злегка трьом один про одного абразивними сторонами, для того щоб прибрати зайву агресивність і уникнути матових смуг на клинку. Потім протираємо плями цим папером вздовж клинка.
Дуже бажано уникати поперечних клинку і кругових рухів, сліди від них потім дуже кидаються в очі. Після всіх цих процедур, протираємо клинок чистою ганчіркою, потім дрантям з маслом. На клинку постійно повинна бути тонка масляна плівка.
Якщо пошкодження клинка такі що перераховані засоби не допомагають, тоді буде потрібно серйозна полірування із застосуванням пристосувань і навичок які навряд чи є у користувача. Потрібно висилати клинок майстру.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner